פעם, כשאנשים היו חולים, הם פנו לסבתא או למרפא הכפר שהכירו את כל הצמחים ואת כל הטוב שיש לטבע להציע. בעזרת הידע שלהם שעבר מדור לדור הם ידעו איך לטפל בכאבים, מחלות ובעיות בצורה טבעית. כיום ניתן למצוא את הידע העתיק הזה בעולם הנטורופתיה והרפואה הטבעית.

 

שנים רבות עברו והרפואה המודרנית מביטה בזלזלו באותו ידע עתיק שידע להפיק תרופות ופתרונות מהטבע.

הרפואה הטבעית נזרקה בצד בזלזלו כסיפורי סבתא ופתרונות פרימיטיבים ונחותים לעומת תרופות כימיות שנוצרו במעבדה.

 

אך עם הזמן המון מרכיבים טבעיים שהיו באותן “תרופות סבתא” הוכיחו את עצמם בניסויים ונכנסו גם לרפואה המודרנית. הרבה תרופות מוכרות הן גרסה כימית או ריכוז של החומר הפעיל בצמח אשר התכונות המרפאות שלהן היו ידועות לאדם שנים רבות.

 

תרופות מהטבע למול המדע

הרפואה המודרנית עוד רחוקה מאוד מלהבין את הכוח והפוטנציאל הטמון בתרופות מהטבע. לכן אנשים רבים אשר לא מוצאים פתרון ברפואה הרגילה פונים לנטורופת שיפתור להם בעיות בצורה טבעית ונכונה. נטורפת יודע איך להסתכל על האדם כמכלול ולא על סימפטומים בלבד. ברפואה המודרנית אם כואב הראש אז לוקחים אקמול, ואם הכאב הפסיק אז כנראה שהכדורים הם הפתרון. הרבה רופאים לא עוצרים לחשוב מדוע כואב הראש ומה הגוף מנסה לסמן. נטורופת טוב יודע להגיע לשורש הבעיה ולהבין כיצד לטפל במה שבאמת מפריע לגוף שלכם במקום להעלים את הסימנים.

 

נטורופתיה מושתת על ידע מצטבר על מאות שנים אך גם על מחקרים מדעים מתקדמים. הטיפול הנטורופתי המודרני הוא כבר הרבה מעבר ל”תרופות סבתא”, זה שילוב בן החכמה והטוב שיש בטבע למחקר והאקדמיה של הרפואה המערבית.