מה זה קרוהן?

מחלת קרוהן היא מחלת מעי דלקתית כרונית הפוגעת בכל מערכת העיכול. המחלה מסווגת כאוטואימונית ומופיעה  אצל גברים ונשים באחוזים דומים, לרוב ההתפרצות היא בן גילאי ה20-40.

קרוהן גורמת לכאבים רבים אצל החולה, חולשה וירידה משמעותית באיכות החיים. כיום אין טיפול או תרופה לריפוי המחלה, רק פתרונות שמקלים ומרגיעים את התסמינים.

 

מה גורם לקרוהן?

כמו מחלות אוטואימוניות רבות, לא ידוע מה גורם לקרוהן. ישנה השפעה תורשתית על המחלה אך כנראה יש גם גורמים סביבתים שגורמים לאובדן האיזון של מערכת העיכול והתפרצות המחלה. קרוהן פוגעת במעי הדק ומסוגלת להתפשט לכל מערכת העיכול. המחלה מתאפיינת בהתפרצויות דלקתיות שיוצרות כיבים ופיסורות והצרויות של המעיים.

תוכלו לקורא עוד על המחלה באתר העמותה לחולי קרוהן

הטיפול הקונבנציונלי בקרוהן:

הטיפול מבוסס על תרופות נוגדות דלקת סטרואידיות או תרופות שמדכאות את התגובה החיסונית. ישנן כמה קבוצות שונות של תרופות, לכל אחת סכנות ותופעות לווי שונות. יש תרופות בהן האפקט הוא מצטבר ולוקח זמן עד שמרגישים הקלה או שיפור במצב.

בנוסף נהוג לתת תרופות שמטרתן הקלה על הסימפטומים ותוספי תזונה להשלים את החסרים כמו תוספות סידן וויטמין D וכו. המצב הדלקתי של המעיים מונע ספיגה טובה של המזון ולכן יש צורך בתגבור קבוע של ויטמינים ומינרלים.

במקרים בהן הפגיעה בדופן מערכת העיכול קשה יש צורך בניתוח לכריתת האזור הנגוע.

 

טיפול טבעי בקרוהן

הטיפול הטבעי מתמקד בהרגעת המצב הדלקתי של מערכת העיכול. בשלב הראשון מותאמת תזונה למטופל המבוססת על מזון טבעי, אורגני ומרגיע שעוזר לשיקום הרירית והרגעת הדלקת. מטרת התזונה ניקוי והרגעת הגוף, לאחר שמגיעים לאיזון ניתן להוסיף מאכלים מסוימים על פי החוזק והרגישויות של כל מטופל.

בנוסף, המטופל מקבל תוספי תזונה אנטי דלקתיים, אנזימי עיכול, פרוביוטיקה וצמחי מרפא מרגיעים ומחזקים.

למומחים בפאפרקט באלנאס ניסיון רב בליווי חולי קרוהן ברמות שונות. בעזרת טיפול מותאם אישית וליווי צמוד אפשר לשפר את חוסן הגוף ולהחליש את ההתקפים. בעזרת טיפול קשוב נעזור לחזק את הגוף בתקופת הרגיעה ולשפר את איכות החיים, בואו לפגישה יעוץ חינם !