במקרים של ערכי לחץ דם גבוהים מעט, הוכח מחקרית ששינוי אורך חיים יותר אפקטיבי בהורדת לחץ הדם  מאשר תרופות. אימוץ אורח חיים בריא יותר שכולל- תזונה מאוזנה, פעילות גופנית, הורדת מתחים ותוספי תזונה מותאמים, מביא לשיפור בבבריאות ובאיכות החיים.

חולים רבים אינם מודעים ליכולת הטבעית לטפל בלחץ דם וכך הם מפסידים אפשרויות טיפול בטוחות וללא תופעות לווי.

יש קשר מוכח בן התזונה המערבית שמלאה בשומן ובסוכר לבן לבן העלייה בלחץ דם. בנוסף, צריכת הקופאין, אלכוהול ומתח הקבוע שרבים חשים בעבודה, מעלים את לחץ הדם ומסכנים את הבריאות.

כחלק מהטיפול הטבעי בלחץ דם גבוה צריך להתייחס לכל גורמי הסיכון:

  • סוכרת

  • טיפול בטרשת עורקים

  • היפרלפידמיה

  • השמנת יתר

  • עישון

  • הורדת מתח

תוספי תזונה להורדת לחץ דם

מחקרים רבים הראו שלאנשים שסובלים מחלץ דם גבוה חסר מרכיבי תזונה חשובים כמו חומצות שומן בריאות, סידן, מגנזיום, ויטמין C ועוד.

מחקרים קלינים הראו הויטמין C בשילוב עם פלבנואידים שומר על חוזק כלי הדם ועל בריאות הקולגן. כתוצאה מכך כלי הדם שומרים על אלסטיות ועל עמידות בפני נזקי הלחץ דם הגבוה. בנוסף, תוספת של מינרלים חיונים לגוף עוזרים לכלי הדם להתרחב וללחץ דם לרדת.

הטיפול הנטורופתי ותוספי התזונה יכולים לבוא לצד טיפול בתרופות קונבציונלית, אך חשוב לתאם ולידע את הנטורופת והרופא המטפל על מנת להימנע מהתנגשות בתרופות. המטפל הנטורופתי יודע להתאים את התוספי תזונה ואת הטיפול בהתאמת אישית למטופל על מנת להבטיח את התוצאות הטובות ביותר.

למי מומלץ הטיפול הטבעי בלחץ דם גבוה?

הטיפול הנטורופתי בלחץ דם גבוה יכול לעזור לחולים רבים בשלבים השונים של המחלה.

חולה חדש אשר רק התגלתה אצלו הבעיה יכול בעזרת הטיפול הטבעי להימנע מתרופות ולטפל בבעיה לפני שהגוף שלו צובר נזקים. ללחץ דם גבוה לוקח זמן לפגוע בגוף, לכן טיפול טבעי ושינוי אורח החיים יכול למנוע את הנזקים ולהחזיר את לחץ הדם לגובה הנכון.

בניגוד לתרופות קונבציונליות שיכולות לגרום לתופעות לווי לא נעימות, הטיפול הטבעי מחזק את הגוף ולכן אנשים שרגישים או מגיבים לא טוב לתרופות יכולים להגיע לתוצאות טובות בלי תופעות לווי.