השמנת יתר היא המגפה הגדולה של העולם המערבי. המזון ואורך החיים שלנו גורם לנו להכניס הרבה יותר קלוריות ממה שאנחנו מוציאים ולכן המשקל עולה ועולה.

אם בעבר השמנת היתר הייתה בעיקר בעיה אמריקאית בגלל תזונת הגאנק פוד, היום הבעיה התפרסה לכל העולם המערבי. הבטן התופחת של אנשים יצרה תעשיית דיאטה ענקית אשר מגלגלת מילארדים בשנה לקהל שצמא לפתרון.

 

הרבה אנשים מחפשים פתרון קל ומהיר להשיל את המשקל העודף. כל כדור פלא, תרסיס או מכשיר שמבטיח שיוריד את המשקל מהר וללא עבודה רבה מתקבל בידיים פתוחות. המשווקים כמובן מספקים עוד ועוד מוצרים ופטנטים לענות על השוק הגדל והנואש לפתרונות מהירים.

 

המון מוצרים בשוק לא מציגים הוכחות או מסלפים מחקרים ועובדות וטוענים שתוסף זה או אחר “ממיסים” שומנים או מונעים מהם להיספג. כל מוצר כזה מלווה לרוב בתמונות לפני אחרי והמון פרסומות שמבטיחות שמים וארץ. המוצרים האלו סומכים על הנואשות של הקהל והאהבה לפתרונות מהירים ומשווקים שוב ושוב את אותם המוצרים בעטיפה אחרת.

 

במקרה הטוב הכדורים והמכשירים לא עובדים ואנשים מוציאים עליהם כסף ומאמץ בלי תוצאות אך גם בלי נזק רציני מלבד לארנק ולאגו. אך יש מקרים בהם הפתרונות המהירים עלולים לעשות נזק רציני, אנשים לוקחים אותם בלי להתייעץ עם רופא ובלי להבין שלכל החומרים הכימיים יש גם תופעות לוואי וסיכונים.

דיאטה בדרך הנכונה

ירידה דרסטית במשקל היא דבר מסוכן מאוד, כל פתרון אשר פוגע בתאבון או ביכולת של מערכת העיכול לעכל בצורה טובה מונע ספיגה של מינרלים וויטמינים ומכניס את הגוף למצוקה. הפתרונות המהירים האלו, אפילו אם הם עובדים לזמן קצר, גורמים לגוף נזק בטווח הארוך, הגוף לומד לשמור על השומנים שלו טוב יותר וחילוף החומרים נפגע.

 

על מנת לרדת במשקל בצורה בטוחה ולשמור על משקל גוף תקין ובריא צריך לפנות לנטורופת אשר יעזור לכם לסגל אורך חיים בריא ונכון. כאשר יורדים במשקל בצורה נכונה בעזרת מאמן כושר אישי ותזונה בריאה ומאוזנת נהנים מכושר, אנרגיה, שינה טובה ובריאות.