אדם יכול לשרוד בלי אוכל כמה שבועות  אך בלי מים ימות תוך כמה ימים. מים הם אחד האלמנטים החשובים ביותר לגוף האדם, בן 60%-80% מגופינו עשוי במים. האחוז משתנה בהתאם לגיל, מין ,מסת שריר, שומן ועוד.

מים חיוניים לתהליכים רבים בגופינו, מעיכול תקין ועד זרימת הדם. אנו מקבלים חלק מהמים מהאוכל שאנו אוכלים  כמו ירקות ופירות אך על כל אדם לשתות בן 1.5 ל 2.5   ליטר ביום. בימים בהם אנו מזיעים הרבה הגוף מאבד יותר נוזלים ולכן צריך לעלות את כמות השתייה.

קל מאוד להתייבש, לפעמים אנו עסוקים ושוכחים לשתות עד שהצמא נהיה כבד והראש מסתובב. חשוב להרגיל את עצמנו לשתות ולדאוג שיהיה בקבוק או כוס מים לצידנו בכל שעה ביום, כך שלא נשכח לשתות. התייבשות אינה תופעה רק של הקיץ, ניתן להתייבש גם בחורף מכוון שאנו פחות מודעים לסכנה.

אנו לומדים על חשיבות המים כבר מגיל צעיר אך רוב האנשים אינם שותים מספיק מים.  כיום רוב האנשים שותים יותר משקאות אחרים מאשר מים .משקאות מתוקים ממכרים מאוד וכבר מגיל צעיר אנחנו מתרגלים לשתות משהו מתוק לצד הארוחה או כשצמאים. דוחפים לנו את הרעיון הזה בכל פרסומת וגם במסעדות, חם לך? שתה קולה. רוצה שתייה לצד הארוחה? יש לימונדה וכו. המשקאות המתוקים מוסיפים סוכר רב, חומרים כימים וקלוריות מיותרות לחלוטין לתזונה היומית. משקאות מסויימים ממכרים ויש אנשים שכבר לא מסוגלים לסבול את טעמם של המים מכוון ש”אין להם טעם”.

שתייה מרובה של מים טריים זה הבסיס לשמירה על גוף בריא. המשקאות המתוקים והמוגזים פוגעים בדיאטה ורק מעמיסים על מערכות הגוף. כחלק מחזרה לגיזרה ואורח חיים בריא חייבים לחזור לשתיית מים רגילים ופשוטים, בלי סוכר, צבע וגימיק, אשר יעשו רק טוב לגוף שלכם.